34 C
Tirana, Albania

TV

Tragjedia në Itali

https://www.youtube.com/watch?v=9K7VD5EyEdU

Ilir Meta në Jalë si Mao Ce Duni

var videoData = '1105804_3'

AKTUALITET

Kriminelë funksionalë terror në Himarë, “Agimi i Artë” përmes Flamur Nokës...

Në Himarë po tentohet të organizohen të gjithë njerëzit që kanë lidhje me krimin, që herët në rininë e tyre të hershme dhe deri...

Dyfishohet numri i viktimave të tërmetit, 73 të vdekur; detaje të...

Një tërmet i fuqishëm ka ‘gjunjëzuar’ Italinë qendrore, në orët e para të mëngjesit, duke shkaktuar të vdekur e të plagosur, ndërsa shumë banesa...

“Shamikuqja” trash zërin në Dibër, kërcënon me heqje nga puna dhe...

Xhelal Mziu vazhdon misionin e tij në Dibër, në përpjekje për të grumbulluar sa më shumë vota për kandidatin e Partise Demokratike, Sherefedin Shehu....

Firmoset kërkesa/ “Vettingu”, deputetët kërkesë Kuvendit: Të thirret seanca

Janë 28 deputetë të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim ata që kanë firmosur një kërkesë e cila do ti dërgohet nesër Kuvendit...

Europa, nuk ka altervativë tjetër përveç se të rrimë së bashku

Drejtuesit e disa gazetave të aleancës europiane Lena, kanë treguar sfidat për të ardhmen e kontinentit. Analizat e Christophe Berti, “Le Soir”; Stefan Aust,...

Menduh Thaçi merret në pyetje nga Prokuroria e Posaçme në Shkup

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi i është përgjigjur ftesës së Prokurisë së Posaçmë dhe për një orë ai ka dëshmuar...

Turqia përulet: SHBA partneri ynë strategjik

SHBA-ja mbetet partneri ynë strategjik, jo armiku ynë, u shpreh kryeministri turk, Binali Yildirim duke kërkuar uljen e tensioneve në një kohë kur marrëdhëniet janë...

Një urdhër gjykate ndërlikon papritur fushatën e Hillary Clinton

Kandidatja demokrate duhet të japë një dëshmi me shkrim, për përdorimin e serverit privat, gjatë kohës kur ishte Sekretare e Shtetit Një gjykatës federal ka...

PLUGU

Ku dallon Shukriu nga Mziu?!

Nuk kanë ndonjë dallim të madh. Të dy provokuan dhe përdorën pushtetin për favore seksuale. Me një ndryshim të vogël pasi Mziu ishte i...

SPORT

Renditja e UEFA-s, Shqipëria ruan pozicionin

Asnjë ndryshim për Shqipërisë në renditjen mujorë të UEFA-s. Në listën e përditësuar, skuadra e drejtuar nga De Biasit vazhdon të pozicionohet në vendin...

Super Reali!

DOSSIER

NASA: 25 katastrofat nëse toka e ndalon lëvizjen

Ndalimi i Tokës paraqet një enigmë të madhe për shkencëtarët, le të shohim se çfarë thotë NASA për këtë çështje. NASA beson se kjo dukuri...

Varrmihësit e historisë

REKLAMA

FORUM

Më thoni kush janë të çmendurit?!

Më ka marrë frika të fle gjumë, sepse më është bërë zakon, që sapo të zgjohem, dua të hap televizorin. E hap, por tmerohem...

OPINION

“Hetimi special ka nisur, dosjet e të gjithëpushtetshmëve janë në duart...

A do të ndëshkohen keqbërësit e korruptuar sot në Shqipëri? A do të gjenden burrat dhe gratë e ndershme, që do të kryejnë Reformën? l. Ajo që...

FUNNY

Budallai i Facebook: Foto e një femre seksi në botë për...

Sali Berisha  i marri i FB nuk le gje pa bërë dhe pa sajuar vetëm e vetëm të sulmoi  qeverinë dhe duket se nuk...

Xhelal Mziu i “shamikuqes”, drejtues i fushatës së PD në Dibër

Partia Demokratike ka zbarkuar thuajse e gjitha në Bashkinë e Dibrës, ku në datë 11 Shtator zhvillohen zgjedhjet për Kryetarin e ri të Bashkisë,...

KULTURË

Shën Kozmai një misionar i ortodoksisë, kundërshtar i Greqisë së Lashtë...

Shën Kozmai! Ne nuk jemi Grek, por të Krishterë! Shën Kozmai: Cilido i krishterë, burrë apo grua, që më premton se brenda në shtëpi nuk...

Fjalimet frymëzuese të Uinston Çërçill

Uinston Çërçill ka mbajtur disa nga fjalimet më frymëzuese, të apasionuara dhe më të artikuluara që ju mbase nuk i keni dëgjuar ndonjëherë, përfshirë...

Intrigat e Luftës së Ftohtë: Historia e vërtetë e “Urës së...

Në vitin 1948, një agjent i mirë-trajnuar i inteligjencës sovjetike, mbërriti në Shtetet e Bashkuara. Duke përdorur pseudonimin Emil Goldfus, ai ngriti në Bruklin...

LIFESTYLE

Bleona fiton bastin, mposht Justin Bieber!

Këngëtarja Bleona Qereti shprehet shumë entuziaste në një video të postuar në profilin e saj në Instagram, ku shfaqet duke vrapuar! Karakterin e saj rebel...

Ja 11 djemtë e “askushve” dikur, sot pasanikë, që u ka...

Pasi shkruam për bukuroshet e pasura tashmë i erdhi radha djemve. Në Tiranë njihen pak a shumë se kush janë djemtë që kanë makinat më...

MË TË LEXUARAT

Pamjet e tmerrit/ Qyteti s’është më, ç’la pas tërmeti 6.2 ballë...

Ndërkohë që nuk ka ende një bilanc viktimash, mediat publikojnë pamjet e tmerrit. Ajo që la pas tërmeti i fortë me magnitutë 6.2 në...